Riksförbundet Hjärnkoll
The Park, Magnus Ladulåsgatan 1
118 65 Stockholm
070-052 51 20
info@hjarnkoll.se

Organisationsnummer 802490-8314

Kansli

Maria Sundström
Verksamhetschef
076-724 92 52
maria.sundstrom@nsph.se

Åsa Holmgren
Ekonom
ekonomi@hjarnkoll.se

Anna Malin Blomberg
Utvecklingsledare
070-755 79 54
anna.malin.blomberg@hjarnkoll.se

Erika Färm
Koordinator
070-052 51 20
erika.farm@hjarnkoll.se

Jennie Sahlin
Kommunikatör
070-790 43 97
jennie.sahlin@hjarnkoll.se

Katarina Lindblad
Projektledare för Hjärnkolls seniorverksamhet
079-099 27 67
katarina.lindblad@hjarnkoll.se

Marie Milling
Projektledare för suicidpreventiva projektet Vi pratar om livet – män 70+
070-745 96 17
marie.milling@hjarnkoll.se

Mini Gullberg
Kommunikatör för suicidpreventiva projektet Vi pratar om livet – män 70+
079-063 19 75
mini.gullberg@hjarnkoll.se

Styrelse

Conny Allaskog
Ordförande
conny.allaskog@shedo.se

Anette Bergdahl
Hjärnkollambassadör, Hjärnkoll Örebro
anette.bergdahl@lekeberg.se

Birgitta Mossberg
Suicide Zero
birgitta@suicidezero.se

Christina Bohman Karlsson
Fristående
christina.bohman@live.se

Elizabeth Odalen Bjord
Attention
elizabeth@bjord.se

Linda Sundell
Schizofreniförbundet
linda.sundell12@gmail.com

Mary-Anne Jakobsson
NSPH, Hjärnkoll Halland
maryanne@nsph-halland.se

Roland Sundström
JLB, NSPH, Hjärnkoll Jämtland
roland.sundstrom@bahnhof.se

Sonny Wåhlstedt
NSPH Västra Götaland och Göteborg, Hjärnkoll Västra Götaland
sonny@nsphvastragotaland.se

Therese Netzell
NSPH Stockholms län
netzell.socialtolk@gmail.com

Åsa Höij
Hjärnkollambassadör, RSMH
asahoij@gmail.com

Valberedningen

Anita Sjödahl
Sammankallande, NSPH Blekinge
anita.sjodahl@nsphblekinge.se

Johan Wihlborg
Hjärnkoll Stockholm
wihlborg.johan@gmail.com

Anders Pettersson
Riksförbundet Hjärnkoll
apvardag@gmail.com